Vozy Suzuki > SX4 S-Cross

Suzuki S-Cross - Hybrid 2020

Mimořádně efektivní pohonné jednotky 1.4 BoosterJet
Kompaktní zážehový motor 1.4 BoosterJet s přímým vstřikováním a přeplňováním turbo­dmychadlem umožňuje Suzuki S-Cross jízdu na vlně točivého momentu. Turbodmychadlo doplněné mezichladičem stlačeného vzduchu zvyšuje točivý moment v nízkých otáčkách a umožňuje dynamickou jízdu dokonce už okolo 2 500 otáček.

Obtokový ventil, který otevíráním nebo uzavíráním reguluje tlak dodávaný turbodmychadlem, výrazně zrychluje odezvu motoru na sešlápnutí plynového pedálu a pomáhá snižovat spotřebu. Systém přímého vstřikování díky optimalizaci množství vstříknutého paliva, načasování okamžiku vstřiku a tlaku, pod kterým se palivo dostává do válců, dále zvyšuje účinnost motoru. Optimalizovaný sací trakt napomáhá akceleraci vozu a sběrné výfukové potrubí integrované do hlavy válců zlepšuje hospodárnost provozu.

Šestistupňová manuální převodovka

Optimalizované odstupňování převodů zlepšuje spotřebu paliva a jízdní výkony. Nově přidané vyvažovací závaží přináší příjemnější pocit z řazení. Zvýšená tuhost skříně převodovky navíc potlačuje přenos hluku a vibrací.

Mild-hybridní systém (ISG)
Nový mild-hybridní systém přidává tři elektrické součástky: 48V startér-generátor ISG, který zároveň zastává funkci elektromotoru, 48V lithium-iontovou baterii a měnič napětí mezi 48V a 12V okruhem pracující se stejnosměrným proudem.

Díky navýšení napětí na čtyřnásobek oproti konvenčním 12 V dokáže hybridní systém při brzdění rekuperovat více energie a při zrychlování zase o to výrazněji pomáhat spalovacímu motoru. To přináší hned dvě důležité výhody: snížení spotřeby paliva a zlepšení jízdních výkonů. V běžných jízdních situacích systém funguje tak, aby co nejvíce snížil spotřebu benzinu.

ISG je ale také připraven kdykoliv se zapojit jako elektromotor ve funkcích navýšení točivého momentu nebo podpory při akceleraci – řídicí jednotka volí vhodný režim zapojení elektromotoru podle požadované intenzity akcelerace. Navíc se elektromotor stará o udržování volnoběžných otáček při brzdění. Úplné odpojení přívodu paliva vede k dalším úsporám.

Elektrické navýšení točivého momentu
Elektromotor pomáhá při zrychlování, než nastoupí plná síla spalovacího motoru. Hybridní systém díky tomu reaguje rychleji a intenzivněji než obyčejný spalovací motor.
    
Podpora při akceleraci
Funkce podpory při akceleraci zahlazuje tzv. turboefekt, přidaný točivý moment elektromotoru slouží k vyrovnání prodlevy před nástupem plného tlaku přeplňování.
    
Elektrické udržování volnoběhu
Když při vyšlápnutí spojky klesnou otáčky na volnoběh, spalovací motor je v běhu udržován elektromotorem. Díky tomu je možné kdykoliv okamžitě začít zrychlovat, ale na volnoběh se zbytečně nespaluje benzin.

Nahlásit neaktuální obsah

Upozornění k ochraně dat

Odesláním nebo jiným poskytnutím kontaktních údajů vyjadřuji svůj souhlas s tím, aby byla data získaná tímto způsobem uložena, zpracována a využita k obchodním účelům jako např. informování o produktech a službách a k dalším zvláštním marketingovým aktivitám společnosti Simcar s.r.o. 

Firma Simcar s.r.o. se zavazuje, že bude s Vašimi osobními daty nakládat podle platných pokynů pro nakládání s osobními údaji. Souhlas s použitím k účelům informování o produktech a ostatním marketingovým aktivitách může být kdykoliv písemně odvolán. Pokud tak učiníte, pro tento účel již Vaše údaje zpracovávat nebudeme a další obchodní sdělení a newslettery Vám již zasílat nebudeme. 

Zásady ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů

Chci být informován(a) o nové Suzuki S-Cross

Suzuki SX4 S-Cross - facelift 2016

Nový Suzuki S-Cross nabízí dva nové turbo BOOSTERJET motory s přímým vstřikováním s 111 PS a 140 PS. Další změnou je nová přední maska v moderním SUV designu.

Od 16. září 2016 je na českém trhu k dispozici nový S-Cross s výkonnými turbo benzinovými motory BOOSTERJET a silným designem. Kompaktní crossover kombinuje velkorysou nabídku prostoru s vysokou variabilitou a výhodami volitelně dostupného pohonu všech kol ALLGRIP. Ve svém novém vydání navíc boduje s nově vyvinutými benzinovými motory s přímým vstřikováním. Ty jsou dostupné ve dvou verzích – 1,0 litrový velký tříválcový motor s 111 PS (82 kW) a 1,2 litrový čtyřválcový motor s 140 PS (103 kW) – oba spojují živý výkon s vynikající efektivností.

Nástup nového Suzuki S-Cross tvoří 1.0 BOOSTERJET, který znáte z uvedení u modelu Suzuki Baleno, je nyní dostupný i pro kompaktní crossover. Živý hnací mechanismus vyvíjí výkon 111 PS (82 kW) a maximální točivý moment 170 Nm v rozmezí 2 000 – 3 500 U/min. V Suzuki S-Cross dosahuje nabitý tříválcový motor v kombinovaném cyklu spotřebu 5,0 l/100km při CO2 emisích 113g/km. Sériově se bude vyrábět v kombinaci s pětistupňovou převodovkou, nebo volitelnou šestistupňovou automatickou převodovkou.

Druhým novým přírůstkem v portfoliu Suzuki S-Cross je 1.4 BOOSTERJET benzinový vstřikovací motor o síle 140 PS (103 kW) a 220 Nm točivým momentem při 1 500 a 4 000 U/min. Čtyřválcový motor, který je již známý z modelu Suzuki Vitara, pohání crossover ve verzi se šestistupňovou převodovkou a pohonem předních kol za 9,5 vteřiny z 0 na 100 km/h, maximální rychlost činí 200 km/h. Kombinovaný cyklus v této verzi činí 5,4 l na 100 km, což odpovídá 120g/km CO2. Také pro 1,4 litrový čtyřválcový motor je k dispozici volitelná šestistupňová automatická převodovka.

Kromě obou nových motorů zůstává v nabídce i osvědčený 1.6-DDiS dieselový motor s 120 PS (88 kW). Volitelný čtyřválcový motor produkuje maximální točivý moment 320 Nm při 1750 U/min a boduje především vynikající hospodárností – verze s převodovkou spotřebuje v kombinovaném cyklu pouze 4,4 l na 100 km (114 g/km CO2).

Pro silnější benzinový motor je dostupná alternativa s předním pohonem také ve spojení s pohonem všech kol ALLGRIP, diesel přenáší svou sílu sériově na všechna čtyři kola. Inteligentní systém pohonu všech kol zaručuje různými jízdními režimy optimální trakci při odlišných jízdních podmínkách. V optimalizovaném standardním režimu „Auto“ probíhá přenos síly na přední kola; zadní náprava se aktivuje dle potřeby plynule. Režim „Snow“ zaručuje vyšší trakci na sněhu a ledu.

Mřížka chladiče s vertikálními příčkami, dynamicky vykreslené světlomety a lichoběžný spodní průduch vzduchu propůjčují vozu moderní vzhled. Tento dojem posilují nové rozměry pneumatik od 215/55 R17, příp. 215/60 R16 a o 10 mm vyvýšený podvozek. Sportovně-elegantní důraz podtrhují nová 17" lehká kola, která jsou standardně dodávána od střední úrovně výbavy.

Nově jsou v programu také čtyři barevné odstíny - Sphere Blue Pearl Metallic, Energetic Red Pearl Metallic, Canyon Brown Pearl Metallic a Mineral Gray Metallic. K dispozici je tedy celkem devět typů lakování.

Nahlásit neaktuální obsah
1,0 BoosterJet
1,4 BoosterJet
1,6 DDiS

Suzuki SX4 S-Cross 2013

Ideální kombinace
Nový SX4 S-Cross ideálně kombinuje rozměry a skvělé vlastnosti. Pohyb po městě a po silnici je pro něj stejně přirozený jako šotolina a výmoly na polní cestě. Dokonalý crossover dává svou praktičnost hrdě znát robustní, vyšší stavbou zabalenou ve vyladěném designu. Takže teď už asi nebudete dál parkovat za rohem, ale sebevědomě před firmou. Ani klienti z hůř dostupných míst už nemusí jezdit za Vámi. S radostí vyrazíte za nimi. Reprezentativní vzhled SX4 S-Cross si zasloužíte všichni. Vy, Vaši klienti, Vaše firma i Vaše rodina.

S citem pro rodinu
Je tolik míst, kam se s rodinou vydat, a tolik věcí, které se dají dělat. Užívejte si společně neopakovatelné chvíle. Když máte nový SX4 S-Cross, tak na nic nečekáte, prostě nasednete a další výprava za dobrodružstvím a nezapomenutelnými zážitky může začít. Je jedno, jestli program vybere hlava rodiny, nebo benjamínek, když víte, že Vás crossover SX4 S-Cross bezpečně dopraví do cíle bez ohledu na roční období a stav toho, po čem jedete, protože limity má nastaveny opravdu hodně vysoko. To je prostě fakt a moment, který Vás pokaždé bude naplňovat nadšením i úžasem.

Se sluncem nad hlavou
Charakteristickým rysem nového SX4 S-Cross je největší panoramatické střešní okno, které se kdy v dané kategorii automobilů objevilo. Otevírá se skutečně dostatečně doširoka, až budete mít pocit, který se dá zažít jinak jen v kabrioletu. Ve dne, v noci, z kteréhokoli sedadla ve vozidle Vám ten pohled na nespoutanou svobodu vyrazí dech. Užijte si ten moment a buďte svobodní jako ptáci na obloze.

Elegantní za všech okolností
Byť je nový SX4 S-Cross ryzí crossover, tak to neznamená, že patří jen na nezpevněné komunikace. Jeho výjimečnost spočívá právě v tom, že obstojí nejen v drsném prostředí, ale stejně nenásilně, s grácií a s citem Vás doprovodí do kavárny, restaurace či za kulturou v pulzujícím centru města. Je přirozený, jako by tu s námi byl odjakživa, a přesto tak jiný a nevšední, což jej i Vás činí nepřehlédnutelnými.

Místo, kam se chcete vracet
Designové výstřelky, od kterých nemůžete odtrhnout oči, abyste je po čase začali nenávidět, nečekejte. Dostáváte kus poctivé práce, kvalitní materiály na pohled, na dotek i posez, a to celé precizně sesazené dohromady v útulný interiér, ze kterého je dobře vidět ven a který Vás vždy bude důvěrně obklopovat. Dostatek odkládacích míst na spoustu nezbytností je u rodinného SX4 S-Cross samozřejmostí.

Poznejte nepoznané
Připravte se na to, že si budete muset na některé věci zvyknout – na samé dobré věci. Třeba na pocit volnosti, který Vám poskytne obrovský vnitřní prostor nového crossoveru SX4 S-Cross, kde je místa skutečně na rozdávání. Až usednete do pohodlných sedadel, okamžitě budete chtít vyrazit na cestu, začít poznávat nepoznané a nechat se hýčkat bezpečím interiéru a všemi vymoženostmi, které Vám nabízí, od dvouzónové klimatizace přes audiosystém s Bluetooth® až třeba po bezklíčkové startování.

Veliký a praktický
Teprve až otevřete páté dveře nového rodinného SX4 S-Cross, doceníte práci designérů, kteří před Vámi až do této chvíle dokázali rafinovaně schovat ohromný zavazadlový prostor 430 l. Navíc si připravili dvojité dno, a komu by i to bylo málo, má možnost posunout opěradla zadní řady sedadel do druhé polohy nebo je variabilně složit a zvětšit tak místo pro náklad na 1 269 l. Pyšní jsme i na zakrývací roletku, kterou můžete ze zadních sedadel odklopit a dostanete se tak pohodlně k přepravovaným věcem! Už žádné dilema, co s sebou můžete vzít a co ne, vezměte prostě všechno, co potřebujete.

Nahlásit neaktuální obsah

ŽENEVA: Nové Suzuki SX4 je vačšie a dospelejšie (SK)

Simcar s.r.o.
Holešovská 380
Fryšták u Zlína, 763 16

IČ: 28336526
DIČ: CZ28336526


Prodej nových vozů:

Mob: 724 209 511
Mob: 724 054 986

Auto-servis:
Mob: 724 361 383

Díly, škodní události:
Mob: 777 269 948

Výkup, bazar:
Mob: 606 036 369

Nonstop linka
800 66 55 44 TOPlist