Vozy Suzuki > Nový Swift Sport

Suzuki Swift Sport 2019 - představení

Prvotřídní radost z jízdy s novým Swiftem Sport

„Víme, že naši zákazníci více než cokoliv jiného oceňují dynamický zážitek z jízdy. Náš rozvojový koncept pro třetí generaci Swiftu Sport byl proto „prvotřídní radost z jízdy“.

Neuvěřitelně lehká a pevná platforma nabízí proto vynikající základ. Náš tým měl stovky myšlenek nového designu a techniky, ale do vozu jsme použili pouze to, co se týká výkonu a emocí. Vytvořili jsme lehčí a širší vůz, vybaven mnoha odlehčenými technologiemi.

Nový Swift Sport je lehčí, silnější a rychlejší. Je agresivnější a více emotivní, ale vylepšili jsme i elementy, díky kterým je v běžném životě praktičtější – manuální převodovka, sedadla a volant. Vše, co řidiče vtáhne do středu zážitku z jízdy.

Swift Sport má svou tradici – od roku 2005 je každý model jedinečný, který kombinuje praktické přednosti hachbacku s opravdovou sportovností. Se třetí generací se posouváme o krok dál a pozvedneme ho na úroveň skutečného „Hot Hatch“. A já věřím, že při jízdě zažijete to pravé WOW!“

Masao Kobori

Nahlásit neaktuální obsah

Upozornění k ochraně dat

Odesláním nebo jiným poskytnutím kontaktních údajů vyjadřuji svůj souhlas s tím, aby byla data získaná tímto způsobem uložena, zpracována a využita k obchodním účelům jako např. informování o produktech a službách a k dalším zvláštním marketingovým aktivitám společnosti Simcar s.r.o. 

Firma Simcar s.r.o. se zavazuje, že bude s Vašimi osobními daty nakládat podle platných pokynů pro nakládání s osobními údaji. Souhlas s použitím k účelům informování o produktech a ostatním marketingovým aktivitách může být kdykoliv písemně odvolán. Pokud tak učiníte, pro tento účel již Vaše údaje zpracovávat nebudeme a další obchodní sdělení a newslettery Vám již zasílat nebudeme. 

Zásady ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů

Chci být informován(a) o novém Suzuki Swift Sport

Suzuki Swift Sport - recenze z médii

Nahlásit neaktuální obsah

Nový Suzuki Swift Sport 2012 - Představení

Sportovní design a dynamické jízdní vlastnosti Sportu garantují maximální požitek z jízdy. Kompaktní sporťák je Topmodel nové řady Swift. Nabízí vyšší výkon motoru při nižší spotřebě za optimálního chodu sériové 6-stupňové převodovky. V Německu se bude prodávat za 18 490 Euro od ledna 2012 u prodejců Suzuki.

Exterier
Na svém povedeném designu a mnoha atraktivních detailech staví nový Swift Sport svůj sportovní, opticky zcela dokonalý vzhled. V přední části dominuje velká mřížka chladiče a markantní  mlhová světla. Nově vyvinutá Xenonová světla uzavírají celkový čelní pohled. Černě lakované A a B sloupky i exkluzivní 17-ti palcové ráfky z lehké slitiny, stejně jako střešní spoiler zajišťuji Swiftu Sport nezaměnitelnou a sportovní image. Pohled zezadu uzavírají nová zadní světla s cylindrovým designem a dva výfuky v metalově stříbrné barvě.

Interier
Pocit jako na sportovišti získáte i uvnitř vozu, který díky použití toho správného materiálu znásobí ty nejlepší jízdní zážitky. Lemovaná přední sedadla se starají o ještě lepší stabilitu v zatáčkách. Červené zdobení na sedadlech, volantu a řadicí páce ladí v kontrastu se stříbrnými dekoracemi na palubní desce. Největší pozornost zaujme přístrojová deska s budíky a palubním počítačem. Pocit závodníka zažijete díky tříramennému multifunkčnímu koženému volantu, jehož polohu můžete nastavit již ve dvou osách. Volant umožňuje komfortní a bezpečné ovládání rádia i za jízdy.

Rozměry
S 3,89 m délky vyrostl Swift Sport oproti svým předchozím modelům o 12 cm. Široký rozchod a krátký rozvor kol, kombinovaný se svým nově navrženým zavěšením zadních kol, typickým a jedinečným pro Swift Sport, zajistí kompaktní a bezprostřední jízdní pocity. Do šířky vyrostl Swift Sport na 1 695 mm, jeho výška činí 1 510 mm a rozvor 2 430 mm.

Nový Swift Sport x předchozí model
délka - 3 890 mm x 3 765 mm
šířka - 1 695 mm x 1 690 mm
výška - 1 510 mm x 1 500 mm
rozvor - 2 430 mm x 2 380 mm
rozchod  přední: 1 470 mm x přední: 1 460 mm
rozchod   zadní: 1 475 mm x zadní: 1 470 mm

Podvozek
Již s podvozkem v minulé řadě modelu patřil Swift Sport s přesným držením stopy k těm nejlepším ve své kategorii. U nového modelu si mohli výrobci vyhrát ještě více s detaily, a tím pádem i zlepšit jízdní vlastnosti: rozšířený rozchod spojené osové nápravy, vyšší boční pružnost i větší ložiska nábojů kol a tuhost zadní nápravy garantují vyšší stabilitu při vysoké rychlosti a zajišťují řidičům sportovní zážitek.

Převodovka
Nová 6i-stupňová převodovka byla vyvinuta speciálně pro Swift Sport a doladěna optimálně k jízdním vlastnostem 1,6l benzinového motoru. Jízdní vlastnosti jsou dynamičtější dokonce i při poklesu spotřeby paliva a emisí CO2. Použitím nové třístupňové synchronizace na první a druhý rychlostní stupeň se zlepšil přechod mezi řazením.

Motor
1,6l benzinový motor, značený jako M16A, prošel inovací. Základní struktura čtyřválce byla zachována, oproti minulému modelu byl navýšen výkon o 8 kW (11 PS) na současných 100 kW (136 PS). Současně stoupl otáčivý moment z 148 Nm na 160 Nm. Navýšení výkonu bylo dosaženo především vylepšenými vložkami válců a vylepšením systému ventilů. Díky proměnnému časování sacích i výfukových ventilu může být spotřeba snížena z 7,0 l až na 6,4 l/100km, emise CO2  na 147 g/km.

Výkon motoru: Nový Swift Sport x předchozí model
Maximální výkon - 100 kW při 6 900 Ot/min x 92 kW při 6 800 Ot/min
Maximální otáčivý moment - 160 Nm při 4 400 Ot/min x 148 Nm při 4 800 Ot/min
Spotřeba paliva kombinovaně - 6,4 l/100 km x 7,0 l/100 km
CO2 Emise - 147 g/km x 165 g/km

Kola
Sériově je nový Swift Sport vybaven exkluzivními 17-ti palcovými ráfky z lehké slitiny. Oslňují sportovním a nezaměnitelným designem a jsou ve srovnání s minulým modelem lehčí o jeden kilogram. Pneumatiky (195/45 R17) byly vyvinuty speciálně pro Swift Sport.

Bezpečnost
Čtvrtá generace úspěšného malého vozu Swift dosáhla v Euro NCAP testu v nejnovějších testovacích standardech maximálního ohodnocení pěti hvězd. Na tomto základě vyvinuli výrobci Suzuki bezpečnostní koncept nového Swiftu Sport: použitím pevnější ocelové konstrukce se zlepšila struktura karoserie nového Swiftu Sport nejen ve své tuhosti, ale také u jízdní dynamiky.

Swift Sport má sedm airbagů (včetně airbagu na kolena pro řidiče), elektronický stabilizační program ESP®  a ABS s elektronickým  EBD, brzdícího asistenta a dvě Isofix připevnění na zadních sedadlech.

Výroba
Nový Swift Sport se vyrábí v maďarské dílně Suzuki v Esztergomu.

Barvy
Nový Swift Sport je nabízen v atraktivních barvách

  • Galactic Gray metallic
  • Cosmic Black Pearl metallic
  • Kashmir Blue metallic
  • Cool White Pearl metallic
  • Ablaze Red Pearl metallic
  • Silky Silver metallic
Nahlásit neaktuální obsah

Suzuki Swift Sport 2006

Moderní atmosférický motor 1.6 VVT poskytoval mimořádně lineární nárůst výkonu, který vrcholil hodnotou 92 kW při 6 800 ot./min. Variabilní časování ventilů optimalizovalo kroutící moment v širokém pásmu otáček.

Sportovní tlumiče značky MONROE® byly vyvinuty přímo pro model Swift Sport. Naladění podvozku poskytovalo bezprostřední kontakt s vozovkou při zachování dostatečné úrovně  komfortu.

Interiér nabízí všechny podstatné funknčí i komforní prvky - anatomická sedadla Recaro, sportovní pedály, kůží potažený sportovní volant, automatickou klimatizaci, rádio s CD/MP3/WMA, nebo kompletní elektrickou výbavu.

Zesílená konstrukce vozu doplněná o příčné výztuhy a zesílenou podlahu brání kroucení karosérie v zatáčkách a v případě nehody poskytuje ještě větší ochranu posádce než u běžného Swiftu.

O bezpečí posádky za jízdy se starají elektronické systémy ABS, EBD a vypínatelný ESP®. Všechna kola jsou osazena kotoučovými brzdami. V případě nehody je připraveno zasáhnout šest airbagů, aktivní opěrky hlavy a bezpečnostní skupina pedálů.

Kvalitní zpracování bylo zastřešeno tříletou zárukou na mechanické části vozu nebo ujetím 100 tis. km. Pozinkované díly karoserie jsou chráněny dvanáctitiletou garancí.

Nahlásit neaktuální obsah

Simcar s.r.o.
Holešovská 380
Fryšták u Zlína, 763 16

IČ: 28336526
DIČ: CZ28336526


Prodej nových vozů:

Mob: 724 209 511
Mob: 724 054 986

Auto-servis:
Mob: 724 361 383

Díly, škodní události:
Mob: 777 269 948

Výkup, bazar:
Mob: 606 036 369

Nonstop linka
800 66 55 44 TOPlist