Vozy Suzuki > Nový Jimny

Suzuki Jimny 2018 - představení

Zcela nový Suzuki Jimny - hvězda pařížského autosalonu

Japonská automobilka Suzuki představuje na autosalonu v Paříži v evropské premiéře zcela novou generaci legendárního off-roadu Jimny.

Zcela nový Jimny rozvíjí tradiční prvky svých předchůdců: má kompaktní rozměry, štědré nájezdové úhly, robustní žebřinový rám a přiřaditelný pohon všech kol.

Nová generace je vybavena největším a nejsilnějším motorem v historii modelu Jimny – je jím atmosférický čtyřválec 1,5 l o výkonu 75 kW. Průchodnost terénem vylepšuje systém kontroly trakce Brake LSD, který supluje funkci mechanických samosvorných diferenciálů, a dále asistent rozjezdu do kopce a asistent sjíždění svahů. Novinka zaujme nejen širokou paletou bezpečnostních technologií v čele s přednárazovým systémem DSBS a varováním před nechtěným opuštěním jízdního pruhu, ale také výrazným designem exteriéru i interiéru.

Zcela nový Jimny se zřetelně odkazuje na slavné předchůdce, jejichž tradice sahá 50 let do minulosti. První generace modelu Jimny, typ LJ10, se začala vyvíjet v roce 1968 a poprvé byla představena roku 1970. Příchod nové generace Suzuki Jimny na český trh se očekává přibližně v září 2019.

Nahlásit neaktuální obsah

Upozornění k ochraně dat

Odesláním nebo jiným poskytnutím kontaktních údajů vyjadřuji svůj souhlas s tím, aby byla data získaná tímto způsobem uložena, zpracována a využita k obchodním účelům jako např. informování o produktech a službách a k dalším zvláštním marketingovým aktivitám společnosti Simcar s.r.o. 

Firma Simcar s.r.o. se zavazuje, že bude s Vašimi osobními daty nakládat podle platných pokynů pro nakládání s osobními údaji. Souhlas s použitím k účelům informování o produktech a ostatním marketingovým aktivitách může být kdykoliv písemně odvolán. Pokud tak učiníte, pro tento účel již Vaše údaje zpracovávat nebudeme a další obchodní sdělení a newslettery Vám již zasílat nebudeme. 

Zásady ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů

Chci být informován(a) o novém Suzuki Jimny

Suzuki Jimny - facelift 2013

íOff-road Jimny, největší stálice v modelové řadě Suzuki, přichází pro rok 2013 s modernějším designem. Model, vyráběný v japonském závodě Iwata, se může pochlubit novým předním nárazníkem, upravenou maskou chladiče či nově tvarovanou kapotou.  Celková délka vozu narostla o 30 mm na celkových 3675 mm.

Suzuki Jimny patří k nejodolnějším off-roadům na trhu. Díky nízké hmotnosti 1060 kg, světlé výšce 190 mm, vynikající hodnotě předního a zadního nájezdového úhlu (34° a 46°), přechodového úhlu (31°) a především bezchybně fungujícímu připojitelnému pohonu všech kol se nezastaví před žádným terénem a je nepřekonatelným pomocníkem i v těch v nejtvrdších podmínkách. Přitom zůstává spolehlivým a vzácně nenáročným partnerem i mimo nezpevněnou komunikaci.

Jimny se nabízí s benzínovým motorem 1,3 VVT v jediné specifikaci JLX, která však zcela splňuje nároky kladené na automobil této třídy. Nechybí například airbagy, klimatizace, rádio, plně elektrická výbava, centrální zamykání a nově i vyhřívané sedačky či systém ISOFIX pro uchycení dvou dětských sedaček vzadu.

Nahlásit neaktuální obsah

Suzuki Jimny 2005 - představení

V kategorii menších terénních vozů po dlouhá léta dominoval model Suzuki Samurai. Nový Jimny je jeho více než důstojným nástupcem. Doslova a do písmene nepřekonatelný v pracovním nasazení v těch nejtěžších podmínkách, spolehlivý, výkonný a přitom vzácně nenáročný

Jimny disponuje systémem Drive Action 4x4. Redukční převodovka a nájezdové úhly 42°/46° umožňují jízdu téměř v jakémkoliv terénu. Tento vůz je výsledkem dlouhého vývoje a zkušeností Suzuki s výrobou terénních vozů. Zachování klasické koncepce dělá z Jimny opravdový off-road.
    
Jimny nabízí již v základní výbavě 2 airbagy, systémy ABS a EBD. Tuhý žebřinový rám zaručuje maximální bezpečnost cestujících. Při parkování a manévrování v hustém provozu využijete snadnou ovladatelnost - poloměr otáčení 4,9 m a široký výhled z vozu.

Od podzimu 2005 se objevila v nabídce dieselová varianta poslední generace Common Rail od značky Renault. Motor o obsahu 1.5 l Vás okouzlí kultivovaným chodem již od jednoho tisíce otáček za minutu. Větší kroutící moment je v těžkých podmínkách k nezaplacení.

Kvalitní japonské zpracování a tradice v produkci malých a středně velkých terénních vozidel je zastřešeno tříletou zárukou na mechanické části vozu nebo ujetím 100 tis. km. Pozinkované díly karoserie jsou chráněny šestiletou garancí.
    
Peníze vložené do Suzuki Jimny jsou dlouholetou investicí. Oficiální ukazatele časových hodnot jednoznačně zvýhodňují klasický terénní vůz, jehož hodnota je v dalších letech stále vysoká také díky nízké poruchovosti a oblíbenosti především mezi náročnými uživateli.

Nahlásit neaktuální obsah

Simcar s.r.o.
Holešovská 380
Fryšták u Zlína, 763 16

IČ: 28336526
DIČ: CZ28336526


Prodej nových vozů:

Mob: 724 209 511
Mob: 724 054 986

Auto-servis:
Mob: 724 361 383

Díly, škodní události:
Mob: 777 269 948

Výkup, bazar:
Mob: 606 036 369

Nonstop linka
800 66 55 44 TOPlist