Vozy Suzuki > Alto

Suzuki Alto - představení

Historie
Suzuki Alto má za hranicemi velmi bohatou historii. První generace tohoto vozu byla v Japonsku představena už v roce 1979. Model si získal neočekávaně velkou popularitu a stal se opakovaně nejprodávanějším vozem v kategorii malých vozidel. Po úspěších v Japonsku byl pod různými názvy představen i v dalších zemích světa. V Evropě se nabízel v sedmi státech (např. v Německu, Anglii, Nizozemí…).

Alto pro Evropu prošlo výraznější změnou v roce 1994, kdy společnost Suzuki nahradila původní model zcela novým. Alto druhé generace se vyrábělo do roku 2001 a v Evropě se ho prodalo přibližně 100 000 kusů. Další generace modelu Alto dorazila do Evropy v roce 2002. Až do přerušení výroby v roce 2006 se ho prodalo asi 105 000 kusů a stalo se v řadě zemí nejprodávanějším vozem v kategorii A.

Vývoj současné generace modelu Alto začal v únoru 2005 v projekčních studiích v Paříži a v Miláně, aby se na jaře roku 2009 u příležitosti 30. výročí uvedenímodelu Alto první generace mohl objevit v evropských showroomech.

Motor a převodovka
Současné Alto pohání tříválcový zážehový motor o objemu 1,0 l, využívaný i v modelu Splash. Pohonná jednotka je úsporná, lehká a kompaktní. Maximální výkon je 50 kW s maximálním točivým momentem 90 Nm. Spotřeba paliva je pouhých 4,4 l/100km, emise CO2 jen 103 g/km. Vůz disponuje manuální pětistupňovou převodovkou.

Podvozek
Zavěšení přední nápravy je typu McPherson, velký tuhý pomocný rám je doplněn výztuhami v místech horního uložení s cílem dosáhnout co nejlepších jízdních vlastností. Zavěšení zadních kol představuje tuhá náprava v tříramenném závěsu patentovaná Suzuki, která zahrnuje četná vylepšení pro nový automobil.
Vinuté pružiny i tlumiče byly nastaveny pro dosažení optimální stability a jízdního komfortu při rozsáhlém testování na silnicích v Evropě.

Společnost Suzuki se zaměřila na to, aby řízení v městském provozu bylo co nejpříjemnější. Řidiči si proto mohou vychutnat rovnoměrnou reakci a přiměřenou citlivost řízení a dobré pohlcování otřesů a vibrací za jízdy. Alto má minimální poloměr otáčení pouhých 4,5 metru, což značně usnadňuje manévrování a parkování i do těsných prostor.

Bezpečnost
Deformační zóny, rám pohlcující energii nárazu a velmi tuhá karoserie v kombinaci s nízkou hmotností vozu. Čtyři airbagy (dva přední airbagy, dva boční airbagy u předních sedadel)

U karoserie vozu Alto je kladen důraz na pevnou konstrukci vlastní kabiny, deformační zóny absorbující energii nárazu a rám, který odvádí energii nárazu směrem od cestujících.

Design a komfort
Alto má navzdory svým kompaktním rozměrům sportovní, prostorný vzhled vyzařující městskou energii. Díky aerodynamickým obrysům působí vozidlo elegantně a přívětivě. Skvěle vyhovuje evropskému vkusu a součinitel odporu vzduchu pouhých 0,30 přispívá k malé spotřebě paliva a nízkým emisím CO2.

Rozvržení interiéru vozu nabízí více prostoru cestujícím na předních sedadlech, ale stále ještě poskytuje dostatek prostoru pro čtyři dospělé osoby. Šikovné úložné prostory pro ukládání různých drobností jsou rozmístěny po celé kabině. I přes kompaktní vnější rozměry karoserie je zde dostatečný zavazadlový prostor za zadními sedadly, jejichž sklopením se vytvoří prostorná ložná plocha vhodná ke každodennímu používání.

Výbava a cena
Na českém trhu je Suzuki Alto nabízeno ve specifikaci GL/AC obsahující například 4 airbagy, ABS+EBD, klimatizaci, autorádio s CD+MP3 přehrávačem, elektrické ovládání oken, centrální zamykání s dálkovým ovládáním. Cena modelu činí 194 900 Kč.

Nahlásit neaktuální obsah

Chci být informován(a) o Suzuki Alto

Upozornění k ochraně dat

Odesláním nebo jiným poskytnutím kontaktních údajů vyjadřuji svůj souhlas s tím, aby byla data získaná tímto způsobem uložena, zpracována a využita k obchodním účelům jako např. informování o produktech a službách a k dalším zvláštním marketingových aktivitám společnosti Simcar s.r.o. 

Firma Simcar s.r.o. se zavazuje, že Vaše osobní data neposkytne žádné třetí osobě a bude s nimi nakládat podle platných pokynů pro nakládání s osobními údaji. Souhlas s použitím k účelům informování o produktech a ostatním marketingovým aktivitách může být kdykoliv písemně odvolán. Pokud takováto námitka vznikne, zastaví Simcar s.r.o. všechny tyto způsoby používání dat.

Simcar s.r.o.
Holešovská 380
Fryšták u Zlína, 763 16

IČ: 28336526
DIČ: CZ28336526


Prodej nových vozů:

Mob: 724 209 511
Mob: 724 054 986

Auto-servis:
Mob: 724 361 383

Díly, škodní události:
Mob: 777 269 948

Výkup, bazar:
Mob: 606 036 369

Nonstop linka
800 66 55 44 TOPlist