Ochraňte své Suzuki 4x4

Společnost Simcar je více než 15 let autorizovaným prodejcem vozidel Suzuki a během této doby se mu podařilo vyvinout několik homologovaných řad ochranných rámů na všechny typy terénních aut Suzuki. Tyto ochranné rámy jsou vyráběny z nerezových trubek o průměru od 50 do 60mm. Spoje jsou tvořeny pevnostními sváry. Povrchovou úpravu rámu lze volit z leštěného nerezu nebo z levnější varianty černého komaxitu. Přední rám je k vozidlu uchycen ve 4 nosných bodech, což dodává rámu dostatečnou pevnost k upevnění například vyprošťovacího navijáku.

Dalšími praktickými doplňky jsou zvýšený podvozek (30mm) a ochranná lyže pod motor a diferenciály. Všechny tyto doplňky jsou koncipovány tak, aby maximálně omezily poškození vozidla a přitom přinesly uživateli maximální praktický užitek.

Zmíněné úpravy jsou homologovány a některé z nich se zapisují do technického průkazu podobně jako tažné zařízení. Uvedené ceny jsou včetně montáže a DPH.

HOMOLOGACE PRODLOUŽENA DO KONCE ROKU 2017

Katalog ochranných rámu a lyží

Vyjádření k montáži ochranných rámů

Na konci roku 2009 proběhla v mediích informace o montážích ochranných rámů na silniční vozidla, a to se zamítavým postojem – „již nelze montovat“. Toto odstartovalo vlnu nejistoty jak mezi prodejci, tak mezi potenciálními zájemci. Tato nejistota byla živena i váhavostí příslušných úřadů. Ani my jsme dosud nebyli schopni zaujmout jednoznačné stanovisko, zda vyrábět a montovat či nikoliv.

Toto sdělení se opíralo o nařízení Evropského parlamentu a rady (ES) č. 78/2009 ze 14. ledna 2009 o schvalování typu motorových vozidel s ohledem na ochranu chodců a ostatních nechráněných účastníků silničního provozu, jež má za cíl snížit  počet silničních vozidel s ochrannými rámy na našich komunikacích, a to POSTUPNĚ!!!

Co z toho tedy pro nás prodejce a pro Vás zákazníky plyne? Vozidla, která mají již schválené homologace od roku 2007 pro ochranné rámy, se mohou dále montovat na příslušná vozidla. Problém může nastat na úplně nové modelové řady vozidel, jež vyjedou z linek automobilových výrobců, kde se již ochranné rámy dle přísnější nové vyhlášky musejí homologovat. Tento výklad směrnice byl potvrzen MINISTERSTVEM DOPRAVY ČESKÉ REPUBLIKY. 

Pro upřesnění malý příklad:
Dnes si zakoupíte nové vozidlo SUZUKI GRAND VITARA, které si můžete bez obav vybavit homologovanými ochrannými rámy. V roce 2011 přijde na náš trh vozidlo SUZUKI KIZASHI, u něhož bude již potřeba ochranný rám homologovat podle již zmíněné směrnice.

Nebojte se tedy Váš vůz vybavit ochrannými rámy z naší nabídky v sekci příslušenství, které jsou samozřejmě homologovány platnými homologacemi. Ochranné rámy nejsou pouze estetickou záležitostí, ale i ochranou vašeho vozidla a zdraví.

Homologace a seznam modelových řad

Simcar s.r.o.
Holešovská 380
Fryšták u Zlína, 763 16

IČ: 28336526
DIČ: CZ28336526


Prodej nových vozů:

Mob: 724 209 511
Mob: 724 054 986

Auto-servis:
Mob: 724 361 383

Díly, škodní události:
Mob: 777 269 948

Výkup, bazar:
Mob: 606 036 369

Nonstop linka
800 66 55 44 TOPlist