Snow Park 4x4

Navazujeme na úspěšné "turné" z předchozích let a zveme Vás opět na testování modelů Suzuki 4x4.

Harmonogram Suzuki Snow Park 2012

4.3. 2012 - Nedělní Razula

4. březen - Testujeme 4x4 tuto neděli od 9h do 16h ve Ski areálu Razula

  • Modely Suzuki Grand Vitara, SX4, Jimny
  • Speciální trať se zasněženým povrchem
  • Sleva na ski pasy 10% pro majitele vozidel Suzuki (stačí se prokázat klíčky na pokladně)

11.-12. únor - Dobytí Razuly

Sobotní sluníčko
Na testovacím okruhu
Spolehlivá ochrana v akci
Skutečný test auta nebo pneu?
Někteří mají se Suzukami letité zkušenosti
Na co je dobrá 19 cm světlá výška?
Ještě netušil, kam pojede večer...
Škola smyku
4x4 dokáže vykouzlit roztodivné výrazy v obličeji řidičů
Byls nahoře?
Ty jsi me nevzal s sebou?
Nahoru chtěli všichni
Kdyby tušil, co bude nahoře...
Nedělní pohodička
V obědové pauze
Natáčení zařízeno
Mastodonti v akci I
Mastodonti v akci II
Filmový štáb
Natáčení...

Víkendová pohodová akcička proběhla za slunného počasí v blízkosti skiareálu Razula. Po celodenním ježdění s návštěvníky ve vyfrézované dráze vedle parkoviště a po místních zaledovaných komunikacích nás napadlo vyžádat si souhlas s vjezdem na sjezdovku.

Přesně v 16 hodin po vypnutí vleku jsem vyrazil s Jimnym po sjezdovce nahoru. V polovině svahu jsem si uvědomil, jak impulsivní a nepromyšlené rozhodnutí to bylo. Nejen, že se vůz jednou zastavil, ale bylo třeba jej v prudkém svahu otočit a sklouznout dolů.

Nahoru to bylo jednodušší, než jsem předpokládal. Stačilo zařadit redukci a na zledovatělé ploše Jimny šplhal na třetí rychlostní stupeň jako kamzík. Když jsem tímto stylem vyvezl půlku personálu Ski Razula, napadla mě ještě odvážnější myšlenka - vyšplhat se až na samotný vrcholek k točně, kde se vypínají lyžaři.

Trojka už v tomto sklonu byla příliš rychlá a slabá. Uprostřed největšího stoupání mi při podřazení na dvojku vůz zhasnul a mého spolucestujícího zachvátila panika. Co teď???

Teploty se tady celý týden pohybovaly kolem -15°C a sjezdovka byla pěkně promrzlá. Zařadil jsem jedničku a zkoušel se rozjet. Chytili jsme se ledové plotny a Jimny se začal pomalu sunout nahoru. Někdy se nás zákazníci ptají, jaké jsou maximální náklony. Většinou odpovídám, že jsou větší,  než kolik snese řidič. Toto byl přesně ten případ.

Jediná cesta vedla rovnou nahoru. Několikrát nás navátý sníh stáhl na pravou stranu. Kdo tento svah zná, ví, že ve vrchní částí je sjezdovka nakloněna od vleku k lesu. Spolucestující mě upozornil, že právě v tomto místě před pár dny sklon stáhl rolbu, která se zachytila až o hydrant k zasněžování.

Nahoře jsme našli dva rolbaře, kteří s údivem pozorovali dobytí Razuly malou Suzuki. Dolů to bylo jako na saních.

Večer jsme osnovali plán, jak toto všechno zdokumentovat a nabídnout tento extrémní výkon všem fanouškům Suzuki. Po probdělé noci (někteří přemýšleli tak, že málem netrefili na pokoj), jsme zajistili kamery, sjezdové kolo a jednoduchý scénář.

Od rána jsme nemysleli na nic jiného, než jak znovu pokořit tento zrádný kopec.

10. únor - Lyžujeme 2x2, jezdíme 4x4 v rekreačním středisku Trnava

Další lokalita našeho testování se nachází v areálu rekreačního střediska Trnava u Zlína. Díky vstřícnému přístupu rodiny Tomšů, kteří také dobře vědí, jak důležitým pomocníkem Suzuki dokáže být.

Začali jsme v 15 hodin v pátek. Jezdili jsme převážně na zasněžené louce (do 50 cm sněhu) v traktorem vyjetých stopách. V pátek byly stopy kompletně zafoukané sněhem, takže bez redukce ani ránu. SX4 jsme zkoušeli a přilehlých horských cestičkách.

  • Sleva na ski pasy 50% pro majitele vozidel Suzuki (stačí se prokázat klíčky na pokladně)
  • Centrálně ozvučený areál
  • Vyhřívaný stan s bufetem (polévka nebo guláš)  

Mapa areálu zde.

Články v médiích - Zlínský deník, Horní Podřevnicko

5. únor - Speciální dráha na Razule

K dispozici byly modely Grand Vitara, Jimny i SX4. Majitelé vozidel Suzuki mohli využít nabídku 10% slevy na skipasy. Testování probíhalo naproti sjezdovky vedle parkoviště na speciální dráze, v neděli mezi 9 a 16 hodinou. Při zakoupení celodenního ski pasu bylo možné využít zdarma příjemnou relaxací v termálních bazénech Wellness Horal se slanou vodou vyhřívanou na 36°C, které se nachází v hotelu Horal vzdáleném jen 3,5 km od sjezdovky Razula.

Aktuální sněhové podmínky najdete zde.

Foto: Marek Hanzl / Tomáš Černý

21. - 22. leden - První testovačka na Razuli

K dispozici byly modely Grand Vitara, Jimny i SX4. Majitelé vozidel Suzuki mohli využít nabídku 10% slevy na skipasy. Testovací stanoviště Suzuki bylo umístěno před Gril srubem u sjezdovky Razula během provozní doby vleků, tedy mezi 9 a 16 hodinou.

Jezdilo se především po zamrzlých cestách mezi Laternou a Horalem. Zajímavé výlety jsme uskutečnili i při zadním výjezdu na vršek sjezdovky vedle Galíka. Padlo taky několik tažných lan při vyprošťování několika konkurenčních vozidel.

TOPlist