Detail akce/novinky
07.03. 2017

V Ženevě představí Suzuki nový Swift

Šestá generace kultovního modelu slaví evropskou premiéru. Inovativní asistenční systémy a ultra lehká platforma nabídne více bezpečí. V nabídce se objeví varianta se systémem SHVS Mild Hybrid.

V rámci 87. ročníku automobilového veletrhu v Ženevě oslaví japonská automobilka evropskou premiéru nového Swiftu. Úspěšný model se představí již ve své šesté generaci. 33 let poté, kdy se na evropských silnicích objevil první Swift, ohlásilo Suzuki na květen 2017 uvedení nejnovější generace na německý trh. S délkou 3,84m, šířkou 1,73 a výškou 1,48 je tak nový Swift o 10 mm kratší, 15 mm nižší a 40 mm širší než jeho předchůdce.

Obzvlášť důležitou roli v koncepci nového Swiftu hrál design – černé A sloupky a vertikálně uspořádaná přední a zadní světla dělají charakteristický vzhled, který podtrhuje nízká a široká karoserie a dominantní přední mřížka chlazení. Dalšími designovými prvky jsou LED světlomety s LED obrysovými světly, světelné funkce „Guide me home“ a „Lead to vehicle“, šest barev karoserie (např. dynamická Burning Red Pearl Metallic a Speedy Blue Metallic) a tři dodatečná dvoubarevná lakování.

Nový Swift je dostupný ve dvou dynamických variantách, které nabízí pro každou potřebu ten správný pohon – 1,2litrový DUALJET benzinový motor s 66 kW (90 PS) a 1,0litrový BOOSTERJET turbomotor s přímým vstřikováním a výkonem 82 kW (111 PS). Turbo-benzín přichází s objemem válců 998 l a úspornou průměrnou spotřebou 4,6 l. Suzuki tak s novým Swiftem následuje aktuální downsizing trend. Obě varianty motorů jsou k dispozici s pětistupňovou převodovkou, u BOOSTEJET motoru je k dispozici šestistupňová automatická převodovka. Kromě toho Suzuki nabízí nový Swift také s inovativním SHVS Mild Hybrid systémem, v tomto modelu se poprvé objeví ve spojení s 1,0litrovým BOOSTERJET motorem. Systém podporuje spalovací motor při rozjezdu a zrychlení a při brždění zpětně využívá získanou elektrickou energii, což současně vede k nízké spotřebě.

Jako jeden z mála malých automobilů na německém trhu bude nový Swift k dispozici také s pohonem 4x4 – volitelně nabídne Suzuki svůj inovativní systém pohonu všech kol ALLGRIP AUTO ve spojení s 1.2 DUALJET motorem. Inteligentní systém pohonu všech kol s viskózní spojkou podporuje řidiče tím, že sám rozdělí sílu na zadní kola, když dojde k prokluzování.

Aby byla zajištěna maximální bezpečnost, dopřálo Suzuki novému Swiftu mnohé inovativní asistenční systémy, které fungují na bázi kamery, laserového systému a radaru. Podporovaný duální sensor aktivní brzdící podpory (DSBS) rozezná překážku před vozidlem a varuje řidiče před možnou kolizí nejen opticky ale také akusticky. Sešlápne-li poté řidič brzdy, podpoří systém dodatečnou brzdnou sílou. V případě, že řidič nereaguje, spustí systém DSBS automaticky nouzové brždění.

S pomocí adaptivního tempomatu (ACC) je během jízdy radarově dodržován odstup vůči vpředu jedoucímu vozidlu, zatímco nastavená rychlost se automaticky přizpůsobí. Systém rozpoznání únavy varuje řidiče již při rychlosti 60 km/h, pokud zachytí nejisté nebo nepozorné řízení. V případě, že řidič neúmyslně vyjede z jízdního pruhu, zakročí varovný systém a upozorní řidiče optickým signálem a vibrací volantu. O správnou viditelnost za všech okolností se postará asistent dálkových světel, který se od rychlosti 40 km/h přepíná automaticky podle okolí mezi potkávacími a dálkovými světly.
 

Uvnitř vozu nabídne Swift mimo jiné moderní a v dolní části zploštělý volant, 4,2 palcový barevný TFT multiinformační displej, bluetooth kompatibilní sytém s připojením smartphonu vč. 7 palcového dotykového displeje a MP3/WMA/ACC kompatibilní s USB připojením a slotem pro SD kartu. Kromě toho je k dispozici také funkce Apple CarPlay a Android Auto, aby bylo zajištěno optimální propojení s telefonem.

Nový Suzuki Swift nabízí díky optimalizovanému zavazadlovému prostoru o objemu 265 l o 25% více prostoru v kufru než jeho předchůdce. Díky sníženému posazení předních a zadních sedadel budou mít cestující v zadní části vozu více prostoru na hlavu.

Další zvláštností nového Swiftu je jeho platforma „HEARTECT“, tzn. vysoce pevná a současně ultra lehká struktura podvozku, která přichází s novým Swiftem. Díky vestavění vysoce pevného rámu, který současně zaručuje vyšší bezpečnost, se mohla snížit hmotnost vozu o 120 kg na nízkých 915 kg (vč. řidiče). Tato redukce hmotnosti ve spojení s vylepšenou aerodynamikou vede k optimalizované spotřebě paliva.
 

Uvedení nového Swiftu na český trh je naplánováno na léto 2017.

 
blog comments powered by Disqus

Simcar s.r.o.
Holešovská 380
Fryšták u Zlína, 763 16

IČ: 28336526
DIČ: CZ28336526


Prodej nových vozů:

Mob: 724 209 511
Mob: 724 054 986

Auto-servis:
Mob: 724 361 383

Díly, škodní události:
Mob: 777 269 948

Výkup, bazar:
Mob: 606 036 369

Nonstop linka
800 66 55 44 TOPlist