Detail akce/novinky
05.03. 2013

Světová premiéra nové Suzuki SX4 v Ženevě

Suzuki Motor Corporation prezentovala 5. března 2013 na 83. autosalonu v Ženevě zcela nové SX4, sériový model na bázi S-Cross, které Suzuki představilo na autosalonu v Paříži 2012.

Designéři a inženýři v Suzuki rozvíjeli nový model zpočátku jako nástupce dosavadní SX4. Vzhledem k očekávání zákazníků v evropském segmentu crossoverů jim bylo velmi rychle jasné, že musí pomýšlet na vyšší kategorii. Nový zvětšený model se tedy přesunul do C segmentu a vzal si symbol SX4. Tím Suzuki zdůraznilo (v názvu zastoupeno pod znakem „S“) vůdčí roli v kategorii crossover vozů a vozů s pohonem všech kol (vždy prezentováno znaky „X“ a „4“).

U nové SX4 spojuje Suzuki své know-how ve výrobě kompaktních vozů s technologiemi, které jsou přizpůsobeny sportovním užitkovým vozidlům (SUVs).

Důraz byl kladen na nápadný Crossover-Styling, velký prostor pro cestující i zavazadla, technologii pohonu všech kol nejnovější generace a nízké CO2 emise. Výsledkem je pozoruhodná kombinace designu, praktické užitné hodnoty, výkonu a účinnosti pohonných hmot. Se svou rozmanitější možností využití nabízí nový model radost z jízdy pro celou rodinu a osloví širší cílovou skupinu.

Suzuki bude nové SX4 vyrábět ve své maďarské dílně Magyar Suzuki a v prodeji bude na podzim. Magyar Suzuki hraje významnou roli pro Evropu jako výrobní centrála. Uvedení na trh znamená začátek expanze, kterou chce Magyar Suzuki rozšířit svůj export do dalších zemí. Maďarská dílna chce zvětšit svou produkci a usadit se jako významné výrobní místo pro celosvětovou strategii Suzuki.

Důležité parametry

 • Nápadný Crossover-Styling - Design spojuje nápadně sportovní vzhled crossoveru s charakteristickými liniemi, vytříbeným, individuálním charakterem a excelentní aerodynamikou.
 • Více místa pro cestující a zavazadla - Prostornost vozu v segmentu C je ideální pro rodiny. Díky nabídce místa a úložného zavazadlového prostoru o objemu 430 litrů  zaujalo nové SX4 ve své třídě přední místo.
 • Nejnovější pohon všech kol ALLGRIP - Nový systém pohonu všech kol poskytuje řidiči možnost zvolit si ze čtyř jízdních režimů tak, aby mohl zvýšit výkon a bezpečnost za různých jízdních podmínek.
 • CO2 emise na nejnižším obsahu ve svém segmentu - Zlepšení motoru, vynikající aerodynamika a použití vysoce pevné oceli v karoserii se u nové SX4 postarají o pozoruhodně nízké CO2 emise.
 • Celosvětově první panoramatická posuvná střecha - Panoramatická posuvná střecha se dvěma otevírajícími se skleněnými deskami – první svého druhu – má jeden z největších otevíracích rozsahů v této kategorii vozů.

Design

 • Důležitými tématy pro design jsou emoce, kvalita a aerodynamika
 • Obratnost ve městě a robustní SUV kvalita
 • Nové barvy podtrhují styling

Design SX4 ztělesňuje tři hlavní prvky – emoce, kvalita a aerodynamika. Díky své šetrné aerodynamice, sebevědomému vzhledu crossoveru, dynamickým liniím a množstvím dobře zpracovaných detailů je SX4 absolutním jevem, který upoutá pozornost. Dynamické vedení linií, modelovaná kola, výrazná přední část a integrované střešní ližiny zdůrazňují design crossoveru.

Exteriér

 • Emoce - Příjemnými rysy jsou hladce vyladěné postranní linie, které vedou od předního nárazníku až ke světlům v zadní části, a zaoblený kryt chladiče, který září silou a robustností.
 • Kvalita - Ke znakům kvality patří prvky z chromu na přední části vozu, LED světla, velká konturovaná klenba podél bočních linií a dvoudílná kombinovaná světla vzadu.
 • Aerodynamika - Aerodynamika se projevuje na každém kousku designu – od skloněné střešní linie přes hladké boční kontury a jemně vyladěné linie od přední strany až dozadu ke kolům s nepatrným odporem vzduchu a aerodynamickými bočními zrcátky.

Interiér

 • Emoce - K emocionálním prvkům v interiéru patří tvar přístrojové desky, která vyvolává pocit širokého prostoru a dynamiky.
 • Kvalita - Prostor u řidiče a palubní deska vás přesvědčí svěžím vzhledem a sympatickými materiály na celém povrchu. Kontury přístrojové desky se kříží zároveň s dveřmi. Sedadla s příjemným a měkkým polstrováním jsou nákladně tvarovány a prošívány. Stříbrné okrasné prvky kontrastují s černým interiérem a vytvářejí sportovní vzhled.

Barevný exteriér
Vybírat můžete celkem z deseti barev. Nově přidané jsou dvě barvy, které zdůrazňují městský charakter nové SX4.

 • Crystal Lime Metallic (ZUS) - Tato barva přináší náznak venkova do města a naopak. Intenzivní zelená zanechá u obdivovatelů dlouhotrvající dojem.
 • Amethyst Grey Pearl Metallic (ZUR) - Nová, velmi lesklá barva typu Amethyst-Grau, která evokuje spojení lesku ve tmě.

Výkon

 • Kombinace schopnosti jízdy v terénu a silničního provedení
 • Motor, který přesvědčí svým výkonem i šetrností k životnímu prostředí
 • Převodovka zvýší radost z jízdy
 • Pozoruhodně nízké CO2 emise ve třídě crossoverů segmentu C

Výkon nové SX4 je výsledkem neobvyklé kombinace – schopnost pohonu všech kol SUV vozů, vynikající ovládání Swiftu, vysoká jízdní stabilita díky dlouhému rozvoru kol a nízkým emisím a nepatrná spotřeba pohonných hmot – SX4 tak odpovídá globálním požadavkům na kompatibilitu se životním prostředím.

Motor a převodovka
SX4 může být vybaveno podle vlastního přání 1,6 litrovým benzinovým motorem nebo 1,6 litrovým dieselovým motorem.

 • 1,6 litrový benzinový motor - se opírá o aktuální M16A. Nepatrný třecí odpor a malá hmotnost motoru a s ním spojených částí zvyšují účinnost pohonných hmot, aniž by došlo k omezení výkonu a točivého momentu M16A.
 • 1,6 litrový dieselový motor - malá hmotnost a nepatrný třecí odpor u 1,6 litrového dieselového motoru se postarají o vynikající účinnost pohonných hmot. Variabilní turbokompresor vytváří dostatečný točivý moment na spodní hranici otáček, takže řidiči je kdykoli k dispozici maximum točivého momentu. Nově vyrobený kryt motoru, který zároveň izoluje jakýkoli zvuk, zvýší komfort cestujících a zároveň tlumí charakteristické vibrace a zvuky dieselového motoru.

Převodovka
Převodovky vyvinuté pro nové SX4 přispívají k lepšímu výkonu a efektivitě a nabízejí radost z jízdy díky snadnému sportovnímu zapínání.

 • Manuální převodovka - 1,6 litrový benzinový motor je kombinován s pětistupňovou převodovkou. Optimální převodový poměr zvyšuje výkon a šetří benzin. Díky zvýšené pevnosti krytu převodovky je navíc utlumen hluk a vibrace a jízda se tak stává příjemnější. 1,6 litrový dieselový motor je v kombinaci s šestistupňovou manuální převodovkou.
 • Automatická převodovka - Bezestupňová automatická převodovka (CVT) pochází z modelu Kizashi. Výsledkem je vynikající kombinace schopnosti zrychlení. Přímé vedení řadicí páky zaručuje snadnou volbu automatických programů. Kromě toho může řidič v manuálním sedmistupňovém režimu řadit díky páce na volantu, aniž by jej musel pustit z ruky.

Kompatibilita se životním prostředím
Při vývoji nové SX4 kladli inženýři důraz na pozoruhodně nízké emise CO2. Technologie start-stop (EASS) navíc snižuje spotřebu, redukuje emise výfukových plynů a zpříjemní celou jízdu.

Emise CO2
Stanovená hranice emisí CO2 pro nový benzinový model SX4 je u předního pohonu (2WD) s manuální i automatickou CVT převodovkou 125 g/km ; u pohonu všech kol (4WD) s manuální převodovkou 136 g/km a 132 g/km u pohonu všech kol s CVT převodovkou. Hodnota emisí u dieselového motoru činí u předního pohonu (2WD) s manuální převodovkou 110 g/km a 115 g/km u pohonu všech kol (4WD). S těmito hodnotami patří nové SX4 ve svém segmentu k nejúspornějším modelům.

ALLGRIP - nový pohon všech kol
Systém pohonu kol disponuje čtyřmi nastavitelnými režimy – AUTO, SPORT, SNOW a LOCK. Režimy umožňují optimální kontrolu v závislosti na jízdních a silničních podmínkách. Řidič si volí požadovaný režim otáčivým přepínačem na středovém panelu.

 • AUTO

Režim AUTO se koncentruje na spotřebu paliva při běžných jízdních podmínkách. Jako přednastavení využívá systém pohonu na přední kola (2WD). V případě, že se jedno z kol protáčí, přepne se automaticky na pohon všech kol (4WD).

 • SPORT

Režim SPORT je ideální na cesty s mnoha zatáčkami. Systém reaguje na činnost plynového pedálu maximálním využitím pohonu na všechna kola (4WD). Při nízkých a středních otáčkách motoru změní systém charakteristiku plynového pedálu a točivého momentu, aby se optimalizovala odpověď motoru a stabilita v zatáčkách.

 • SNOW

Režim SNOW je optimální pro jízdu na sněhu a na nezpevněných nebo kluzkých cestách. Jako přednastavení využívá vůz režim pohonu všech kol (4WD). Optimalizuje ovládání podle parametrů poskytnutých z volantu a plynového pedálu, aby se zlepšila trakce a stabilita na cestách s nepatrným zpevněním.

Zavěšení kol a brzdy
Modely Suzuki jsou vybaveny technologiemi, které jsou určeny především na evropské silnice. Suzuki vylepšilo tyto technologie pro nové SX4, aby mohla svým zákazníkům nabídnout více radosti z jízdy a lepší pocit bezpečí.

 • Přední kola mají zavěšení MacPherson. Lehčí a pevnější rám podvozku přispívá ke zvýšené jízdní stabilitě. Výsledky mnoha evropských testů se odrážejí v prvotřídní kombinaci jízdní stability a komfortu. Kromě toho zvýšená pevnost předních ložisek pružících prvků a uchycení příčného ramene zlepšuje manipulaci a tlumí zvuky a vibrace.
 • Vnitřně chlazené kotoučové brzdy vepředu a jednoduché kotoučové brzdy vzadu se postarají o značnou brzdnou sílu.

Bezpečnost
S lehkou a nárazy absorbující karoserií a různými bezpečnostními systémy se u Euro NCAP usiluje o pěti-hvězdičkové hodnocení. Nové SX4 poskytne řidičům a cestujícím pocit bezpečí při každodenním cestování díky své vysoké stabilitě a rozsáhlým aktivním i pasivním bezpečnostním systémům. Kromě toho je ve voze integrována i celá řada standardních bezpečnostních prvků pro ochranu chodců.

Lehká, nárazy absorbující TECT karoserie
Karoserie se vyvíjela podle Suzuki technologie „Total Effective Control Technology“ (TECT) pro spolucestující, pohlcení nárazů a malou hmotnost. Použití vysoce pevné oceli pro rozhodující části umožnilo udržet co nejnižší hmotnost karoserie a výrazně zlepšit schopnost deformace při prudkém nárazu.

Bezpečnostní systémy
Aktivní bezpečnostní systémy zahrnují: omezovač rychlosti, který vozidlu zabraňuje překročit rychlost nastavenou řidičem, program stability ESP a systém kontroly tlaku vzduchu v pneumatikách (TPMS), který umožňuje vyjet na cesty jen s optimálním tlakem v pneumatikách. K pasivním bezpečnostním systémům se řadí sedm airbagů, které poskytují ochranu při čelním, bočním nebo zadním prudkém nárazu, zádržné systémy na bezpečnostních pásech a mechanismus, který znemožňuje vniknutí brzdového pedálu do prostoru na nohy při nehodě. Kromě toho se díky tvaru kapoty motoru a nové struktuře pro stěrače a nárazník minimalizuje energie nárazu a tím se redukuje nebezpečí zranění při nehodě s chodci.

Komfort a praktické ovládání

 • Interiér nabízí pohodlí na dlouhých cestách
 • Jeden z největších objemů zavazadlového prostoru (430 l) u crossoverů v C segmentu
 • Panoramatická posuvná střecha má jeden z největších rozsahů otevření v tomto segmentu a je celosvětově první, která se skládá ze dvou posuvných (před sebou ležících) skleněných desek

Prostorný a vzdušný interiér a velký zavazadlový prostor nabízí mnoho praktických možností a pohodlí pro celou rodinu – jak při každodenním cestování, tak i na dlouhých víkendových výletech.

Vnitřní a zavazadlový prostor
Celková délka 4 300 mm a rozvor kol 2 600 mm nabízí nové SX4 uvnitř vozu dostatek místa. Vzdálenost mezi předním a zadním sedadlem je 814 mm. Zadní strana předních sedadel je tvarovaná tak, aby cestující na zadních sedadlech měli dostatek místa na nohy. Proto jsou i delší cesty příjemnější. Pokud budou zadní sedadla ve vzpřímené pozici, nabízí SX4 kufr o objemu 430 litrů, největší ve své třídě. Zadní sedadla a kryt zavazadlového prostoru mohou být podle potřeby odebrány nebo sklopeny, aby bylo více místa pro nejrůznější zavazadla. To vše dělá z nové SX4 ideální rodinný vůz.

Panoramatická posuvná střecha
Panoramatická posuvná střecha je celosvětově první, která se skládá ze dvou posuvných (před sebou ležících) skleněných desek. Střecha se rozprostírá přes přední i zadní sedadla a nabízí tak volný výhled pro všechny cestující. Při zavřené střeše mají skleněné desky kombinovanou celkovou délku 1 000 mm. Při otevřené střeše je délka otevření 560 mm (jedna z největších v tomto segmentu) a nabízí tak cestujícím osvěžující zážitek z jízdy s otevřenou střechou.

Video nové SX4 najdete zde

 
blog comments powered by Disqus

Simcar s.r.o.
Holešovská 380
Fryšták u Zlína, 763 16

IČ: 28336526
DIČ: CZ28336526


Prodej nových vozů:

Mob: 724 209 511
Mob: 724 054 986

Auto-servis:
Mob: 724 361 383

Díly, škodní události:
Mob: 777 269 948

Výkup, bazar:
Mob: 606 036 369

Nonstop linka
800 66 55 44 TOPlist