Detail akce/novinky
07.06. 2012

Podpořili jsme veřejnou debatu na téma korupce ve sportu v rámci festivalu Fair Play - přijďte!

Fair Play jako návrat k retro fenoménu Již druhým rokem si užíváme aktivity, které vedou k seberealizaci mladých lidí z generace narozené kolem roku 1990. Daří se nám navazovat spolupráci s velmi nadanými sportovci, výtvarníky i hudebníky z našeho regionu. Všechny naše akce pojí společný název Fair Play, jehož jsme použili i pro pojmenování netradičního sportovně-kulturního festivalu ve Fryštáku. Co si zde budou moci děti vyzkoušet?

DOWNHILL / PARKOUR / ŽONGLOVÁNÍ / GRAFFITI / U-RAMPA / LONGBOARD / IN-LINE / DIRT BIKE / AQUA ZORBING / BEATBOX / BREAK DANCE / LOOPING / STREET DANCE / BODY PAINTING / SKOKY DO VODY / BUBNOVÁNÍ / WATERLINE / FLATLAND /DJ's / SLACKLINE / ORIENTAČNÍ BĚH / VJ's / BIKE TRIAL / ŽIVÉ KAPELY / GEOCACHING / LANOVÉ AKTIVITY a mnohé další.

Součástí Fair Play je i veřejná debata na téma korupce ve sportu
Přesvědčili jsme dva zasvěcené hosty se zajímavou kvalifikací. Široká veřejnost se bude moci osobně dotazovat člena organizace Transparency International Radima Bureše, který se dlouhodobě korupcí ve sportu zabývá. Účast potvrdila také Květoslava Peckova, bývalá československá reprezentantka v běhu na lyžích a členka Výkonného výboru Českého Olympijského výboru pracující ve vedení Klubu fair play, jenž převzal nad naší akcí záštitu. Diskuze proběhne ve čtvrtek 7.6. od 18:30 hodin v prostorách bývalé kotelny ve Fryštáku.

Rádi bychom hosty blíže představili a nastínili konkrétnější náměty na diskuzi, kterou s nimi můžeme rozvinout.

Pan Radim Bureš - projektový vedoucí TI

Vystudoval filosofii a politickou ekonomii na Filosofické fakultě University Karlovy. Absolvoval na Oxfordské universitě. Na katedře filosofii FF UK pak přednášel dějiny filosofie a analytickou etiku. Od poloviny devadesátých let se věnuje prevenci kriminality a působil na odboru prevence kriminality ministerstva vnitra. Věnoval se otázkám lidských práv, prevence obchodu s lidmi, prevence násilí ve sportu a prevence korupce. Absolvoval kratší odborné stáže v USA a Velké Británii. V letech 2000 a 2005 se zúčastnil světových kongresů OSN k prevenci kriminality. Publikoval řadu statí v odborných časopisech a vystupoval na řadě mezinárodních konferencí. V Transparency International ČR působí od roku 2008.

Hovořit bude mimo jiné na téma:
- Korupce v amatérském sportu
- Sport a pravidla
- Sport a byznys
- Srovnání ČR s okolními zeměmi
- Jak se dá s korupci ve sportu bojovat
- Jak Fair play podporovat a prosazovat
- "Proč sport přitahuje chuligány"

Květoslava Pecková - členka výkonného výboru ČOV

Pod dívčím příjmením Jeriová ji znají příznivci lyžování, počátkem 80. let patřila mezi nejlepší světové běžkyně na lyžích. Na zimních olympijských hrách 1980 a 1984 získala dvakrát bronzovou medaili v běhu na 5 km, na XIV. zimních olympijských hrách 1984 v Sarajevu svým vynikajícím závěrem dotáhla československou štafetu ke stříbrné olympijské medaili. Ze dvou mistrovství světa bylo pro ni úspěšnější mistrovství v Oslo v roce 1982, kde v běhu na 10 km vybojovala bronz a v běhu na 5 km skončila pátá. V letech 1981-83 byla pokaždé třetí v celkovém hodnocení Světového poháru. Ve stejných letech byla rovněž zvolena Králem bílé stopy, tj. nejlepším lyžařem Československa.

Vystudovala Pedagogickou fakultu v Hradci Králové a dlouhá léta učila na Gymnáziu v Litoměřicích. Od roku 1993 pracovala v předsednictvu Českého klubu fair play, v roce 2007 byla zvolena do jeho čela. Je ambasadorkou České republiky pro sport, toleranci a fair play při Radě Evropy. V lednu
2005 i o čtyři roky později byla zvolena členkou výkonného výboru Českého olympijského výboru.

Přiblíží nám také problematiku:
- Výchovy mládeže
- Oceňování sportovců
- Medializace sportu
- Výchovy k fair play ve školách i ve společnosti

 
blog comments powered by Disqus

Simcar s.r.o.
Holešovská 380
Fryšták u Zlína, 763 16

IČ: 28336526
DIČ: CZ28336526


Prodej nových vozů:

Mob: 724 209 511

Auto-servis:
Mob: 724 361 383

Díly, škodní události:
Mob: 777 269 948

Výkup, bazar:
Mob: 724 054 986

Nonstop linka
800 66 55 44 TOPlist