Detail akce/novinky
22.06. 2017

Nový Suzuki Ignis získal cenu OFF ROAD 2017

Ignis obsadil druhé místo v kategorii "nováček" podle volby čtenářů magazínu Off Road. Pohon všech kol ALLGRIP AUTO se postará o pravý zážitek v terénu. Tři třetí místa doplňují vynikající výsledek Suzuki.

Nový Suzuki Ignis vyhrál prestižní ocenění OFF ROAD. V žebříčku čtenářského výběru stejnojmenného časopisu se inovativní micro-SUV umístil na druhém místě v kategorii "Nováček" a je tak jediným modelem mimoevropské značky v této kategorii.

Suzuki Ignis, které je na trhu od začátku roku za cenu od 12 540 euro, v sobě spojuje ovladatelnost a agilitu městského vozu se sportovně robustním designem SUV. Přední pohon přebírá stále 1,2 litrový DUALJET benzinový motor s výkonem 90 PS (66kW) a točivým momentem 120 Nm při 4400 U/min. Na přání je možno kombinovat čtyřválec s osvědčeným pohonem ALLGRIP AUTO s viskózní převodovkou. Systém při hrozící ztrátě trakce automaticky rozdělí část hnacího momentu na zadní kola. Tím se zlepší nejen stabilita ale také bezpečnost na zasněžených a zledovatělých silnicích, což ve spojení s bezpečnostními prvky jako např. duální kamera Brake Support (DCBS), systémem kontroly jízdních pruhů a rozpoznáním únavy zaručuje nejvyšší bezpečnost.

Jako pravý model s pohonem všech kol samozřejmě nesmí Suzuki Ignis chybět při každoroční soutěži OFF ROAD - kromě druhého místa v kategorii "Nováček" dosáhl nejmladší model Suzuki ocenění také v kategorii "Crossover". Vynikající výsledky japonského výrobce automobilů zakončil model Suzuki Jimny, který v kategorii "Terénní vůz" obsadil třetí místo, a Suzuki Vitara s třetím místem v kategorii "Subkompakt SUV". Ocenění OFF ROAD se uděluje již od roku 1982 a řadí se k nejvýznamnějším oceněním svého druhu v německy mluvících oblastech, kterého se ročně účastní tisíce čtenářů.