Detail akce/novinky
27.09. 2012

Koncept S-Cross: Suzuki umožňuje nahlédnout na nový crossover C-segmentu

Suzuki odhalí na Motor Show 2012 v Paříži koncept S-Cross. Stylový koncept přestavuje nový model crossoveru v C-segmentu a zahajuje tak útok na evropský trh. Od roku 2013 uvede na trh japonský specialista na malé vozy každoročně nový model.

Budoucí modelová strategie Suzuki
Vyrábět auta, která udělají všední den lidem vzrušující – za tímto cílem jde Suzuki už léta. V hesle „Way of Life!“ se odráží nadšení a stabilita, za kterou ručí značka Suzuki.

Přitom se japonský výrobce automobilů koncentroval vždy především na produkci vozidel s malou spotřebou a nízkými emisemi, např. Alto, které se navíc vyznačují nepatrnými provozními náklady a co možná nejmenším zatížením životního prostředí. V budoucnu se Suzuki zaměří na ekologicky šetrná auta, která se ve své oblasti výrazně odlišují od konkurence. Sériový model konceptu S-Cross bude patřit k vozidlům s nejnižšími emisemi CO2 u crossoverů v C-segmentu.

Crossover jako průkopník
Od začátku vozu Jimny (také znám jako LJ série) v roce 1970 rozšířilo Suzuki svou paletu offroad vozů o modely jako Vitara a Grand Vitara. V současné době si značka vypracovává pověst průkopníka pevných SUV a prokazuje své kompetence specialisty na pohon všech kol.

Od poloviny 80. let se Suzuki angažovalo v motorsportu, z čehož vzešly poznatky v rozvoji a výrobě sériových vozů. U SX4, které bylo představeno v roce 2006, spojilo Suzuki své základní znalosti a technologie z oblasti malých vozidel do moderního Sport crossoveru, který se hodí jak pro všední jízdy ve městě, tak pro nejlepší výkon na sněhu i při špatných jízdních podmínkách. Suzuki jako průkopník definovalo s vozem SX4 v roce 2006 novou kategorii crossoveru a plynule přispěla k jeho růstu.

Inteligentní crossover pro více svobody v každodenním životě
Sériový model odvozený z konceptu S-Cross značí vstup Suzuki na trh crossoverů v C-segmentu. Nové rysy a funkce vozu se postarají o co možná největší komfort. K tomu se navíc automobil vyznačuje vynikající každodenní praktičností a nabízí jeden z největších zavazadlových prostorů u crossoverů v C-segmentu. Zároveň bude mít nový crossover prospěch z vlastností Swiftu, SX4 a Kizashi. Samozřejmě se v něm objeví i vývoj v pohonu všech kol.

Nový vůz slibuje nejvyšší jízdní komfort, efektivní spotřebu, sportovní motory a díky 4x4 také spoustu zábavy při jízdě, včetně jízdy na sněhu. Je jedno, zda se jedná o dlouhé víkendové výlety, cesty do práce nebo každodenní záležitosti – vůz umožní svému majiteli moderní životní styl.

Nový crossover rozšíří škálu produktů existujících modelů v oblasti A-, B- i C-segmentu a SUV (Alto, Splash, Swift, SX4, Kizashi, Jimny a Grand Vitara). Kromě toho bude Suzuki postupně rozšiřovat svou nabídku, aby naplnilo požadavky svých zákazníků.

Design konceptu S-Cross

  • Emocionální a dynamická linie, která se táhne od předního nárazníku až po zadní část, vytváří svalnatý vzhled. Pochromované prvky dávají jasnou strukturu výrazným předním partiím s moderními LED světly a koncová světla v uceleném designu zesilují optický výjev.
  • Výrazná mřížka chladiče z chromových prvků zprostředkuje velmi silný dojem. Navíc je crossover vybaven inovovaným střešním podélníkem, který je při nevyužití v jedné rovině s linií střechy.
  • Dozadu skloněná střešní linie, hladké obrysy na stranách předního nárazníku, spodní strany dveří a strany zadních nárazníků přispívají k optimální aerodynamice. Aerodynamicky optimální tvar karoserie přispěje k nízké spotřebě paliva.

S průchodností crossoveru v terénu počítají ochranné prvky na spodní části vozidla, 20palcová chromovaná kola a široký půdorys kol.

Barva
Speciálně vytvořená metalíza pro koncept S-Cross v barvě Crystal Green vyvolává emoce a dynamický dojem. Barva zachycuje téma „přírody ve městě“ a „města v přírodě“.

Technické údaje:
Délka: 4 310 mm
Šířka: 1 840 mm
Výška: 1 600 mm
Rozvor nápravy: 2 600 mm
Pneumatiky: 235/55R20

 
blog comments powered by Disqus

Simcar s.r.o.
Holešovská 380
Fryšták u Zlína, 763 16

IČ: 28336526
DIČ: CZ28336526


Prodej nových vozů:

Mob: 724 209 511
Mob: 724 054 986

Auto-servis:
Mob: 724 361 383

Díly, škodní události:
Mob: 777 269 948

Výkup, bazar:
Mob: 606 036 369

Nonstop linka
800 66 55 44 TOPlist